O mně

Zhruba od roku 2001 používám převážně open-source software. Získal jsem bohaté publikační a prezentační zkušenosti, mmj. jako šéfredaktor magazínu LinuxEXPRES a OpenOffice.cz. Školím LibreOffice, WordPress, buduji firmu WP-admin.cz.

Moje profesní historie

Vystudoval jsem učitelství češtiny a němčiny pro střední školy na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Učil jsem na střední škole a dovedl svou třídu k maturitě. Dorozumím se německy (státní zkouška) a anglicky (praktická znalost).

„Počítače“ se staly mým koníčkem a později také prací. Od roku 2002 píšu odborné články o Linuxu a open source, které vycházely v LinuxEXPRESu, OpenOffice.cz, na AbcLinuxu.cz, Živě.cz, České škole, v Connectu, v Chipu a jinde. Pracoval jsem také jako jazykový a odborný korektor článků a knih. Jsem spoluautorem několika knih o Linuxu a autorem knihy o LibreOffice Writer (2014). Píšu – více či méně sporadicky – několik blogů.

Vystoupil jsem na mnoha odborných konferencích, vedl jsem školení a semináře věnované open-source softwaru. Měl jsem (2005-2011) zásadní vliv na magazíny LinuxEXPRES, OpenOffice.cz, openMagazin a Open source & praxe, a to jakožto vedoucí projektů, redaktor nebo šéfredaktor.

Od roku 2009 figuruji jako ředitel obecně prospěšné společnosti Liberix, kde plním zákonné, organizační a provozní povinnosti. Tedy mmj. zajištění potřebného rozpočtu, což realizujeme psaním technologických článků na objednávku a školením, převážně LibreOffice, a dalšími službami.

Od roku 2012 jsem na volné noze. Nejprve jsem jako mnoho jiných stavěl weby na WordPressu, ale po nějaké době jsem se rozhodl, že se od podobných webařů odliším. Rozhodl jsem se vybudovat firmu, která bude primárně poskytovat služby majitelům existujících webů. Připravuji se na ovládnutí trhu. 🙂