Odborník na WordPress

Zhruba od roku 2001 používám převážně open-source software, kam patří i WordPress. Získal jsem bohaté publikační a prezentační zkušenosti, mmj. jako šéfredaktor magazínu LinuxEXPRES a OpenOffice.cz nebo jako spoluautor několika knih o Linuxu. Školím WordPress, buduji se svým týmem firmu WP-admin.cz s.r.o.

Podnikám

Od roku 2012 jsem na volné noze. Nejprve jsem jako mnoho jiných stavěl weby na WordPressu, ale po nějaké době – v roce 2015 – jsem se rozhodl, že se od podobných webařů odliším. Rozhodl jsem se vybudovat firmu, která bude primárně poskytovat služby majitelům existujících webů. WP-admin.cz s.r.o. jsem založil v dubnu 2017 a pracuji na jejím rozvoji jakožto její jednatel a vrchní nástěnkář. Snažím se mlít a vařit dobré kafe.

Kde jsem sbíral zkušenosti

Oficiální vzdělání

Logo SLU

Vystudoval jsem učitelství češtiny a němčiny pro střední školy na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě (ukončeno v roce 2003 státní zkouškou a získáním titulu Mgr.). Učil jsem několik let na střední škole a dovedl svou třídu k maturitě. Dorozumím se německy (státní zkouška) a anglicky (praktická znalost).

Publikační činnost

LinuxEXPRES

„Počítače“ se staly mým koníčkem a později také prací. Od roku 2002 píšu odborné články o Linuxu a open source, které vycházely v LinuxEXPRESu, OpenOffice.cz, na AbcLinuxu.cz, Živě.cz, České škole, v Connectu, v Chipu a jinde. Pracoval jsem také jako jazykový a odborný korektor článků a knih. Jsem spoluautorem několika knih o Linuxu a autorem knihy o LibreOffice Writer (2014). Píšu – více či méně sporadicky – několik blogů.

Vystoupil jsem na mnoha odborných konferencích, vedl jsem školení a semináře věnované open-source softwaru. Měl jsem (2005-2011) zásadní vliv na magazíny LinuxEXPRES, OpenOffice.cz, openMagazin a Open source & praxe, a to jakožto vedoucí projektů, redaktor nebo šéfredaktor.

Neziskový sektor

Liberix, o.p.s.

Od roku 2009 figuruji jako ředitel obecně prospěšné společnosti Liberix, kde plním zákonné, organizační a provozní povinnosti. Tedy mmj. zajištění potřebného rozpočtu, což realizujeme psaním technologických článků na objednávku a školením, převážně LibreOffice, a dalšími službami.

Co jsem se naučil?

Za ty roky (už jsem čtyřicátník, toto letí) jsem se naučil dost věcí, které přináším do každého projektu.

  • umím sestavit tým lidí a řídit je, motivovat je a vést je k cíli;
  • cením si práce a času – nesnáším plýtvání prostředky, takže hledám optimální postupy (jo, roky všude třídím odpad);
  • nepracuji zadarmo (to už by muselo být něco) a o penězích se bavím, není to pro mě tabu;
  • vždycky počítám s horší variantou a máloco mě vyloženě překvapí nebo vykolejí, vždycky hledám cestu zpátky na trať;
  • nepodvádím, nelžu a podnikám s čistým úmyslem vydělat si na další část života peníze.

A co si z toho máte vzít?

Odpad vám třídit nebudu, nebojte. 🙂

Zajímá mě spolupráce, kde protějšek chápe, že chci být taky spokojený a že princip podnikání není v odrbání toho druhého. Nejde jen o peníze, začíná to tím, jestli

  • víte, co chcete a jste ochotní mi to vysvětlit, i když už jsem třetí, koho oslovujete a už jste to těm dvěma přede mnou vykládali,
  • máte rozumné požadavky v trojúhelníku rychle-levně-kvalitně (pokud to neznáte, tak vězte, že vždy platí jen dva body z těch tří a já pracuju kvalitně),
  • fakt třídíte odpad; ne, dělám si legraci! 😉

Nekoušu  Pokud se chcete jenom něco zeptat, tak mi taky napište, nekoušu.

Kontaktujte mě