Odborník na WordPress

Zhruba od roku 2001 používám převážně open-source software, kam patří i WordPress, ten používám od roku 2006. Radím firmám, jak web na WordPressu vylepšit.

Proč se mnou spolupracovat?

Za ty roky jsem se naučil dost věcí, které přináším do každého projektu.

  • Mám široký přehled o WordPressu a souvisejících technologiích, umím programovat a kódovat, čehož dokážu využívat.
  • Založil jsem firmu WP-admin.cz s.r.o., která zajišťuje zejména správu webových stránek pro firmy
  • K zadání přistupuji analyticky, nejprve hledám příčiny, pak navrhuji postup a vybírám nejlepší řešení.
  • Cením si práce a času – nesnáším plýtvání prostředky, takže hledám optimální postupy (jo, dlouhé roky všude třídím odpad).
  • Vždycky počítám s horší variantou a máloco mě vyloženě překvapí nebo vykolejí.
  • Nepodvádím, nelžu a podnikám s čistým úmyslem. Jsem dost zodpovědný.

Klienti o mně říkají

Moc osobních referencí nemám, protože vedu tým lidí ve své firmě WP-admin.cz, takže většina WordPress referencí se týká naší společné práce. Plánuji projekty a dohlížím na jejich realizaci.

Jsem aktivní v odborné komunitě

Byl jsem součástí organizátorského týmu konference WordCamp Praha 2021 a 2022, v předchozích letech jsem na WordCampech také přednášel. V letech 2015 a 2016 jsem inicioval a spoluorganizoval WordPress konferenci v Opavě.

Píšu a publikuji

Bloguji od roku 2003. Své znalosti o WordPressu vydávám na blogu Co Umí WordPress a na firemním blogu WP-admin.cz. Od dubna 2023 píši a rozesílám newsletter Rádce pro správce WordPressu.

Dříve jsem vydal knihu o LibreOffice Writer (2014), byl jsem šéfredaktorem i redaktorem magazinů LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, psával jsem nárazově do Živě.cz, Chipu, Computeru. Ale to už je dávno. 🙂