Zrychlení WordPressu

Optimalizace WordPressu je postup, kterým dosáhnu zrychlení při načítání většiny stránek na webu a také v administraci. Rychle se budou načítat nejen výsledné stránky vaší prezentace, ale také samotná aplikace WordPress.

Někdo si možná myslí, že stačí správně nastavit cachovací plugin, já vím, díky mnoha letům zkušeností, že to nestačí. Proto nejprve zjišťuji příčiny, ty pojmenuji, navrhnu k nim odpovídající opravu nebo zlepšení a podle dohody je provedu. Výsledek otestuji.

Otestovali jste si web např. nástrojem Google Pagespeed Insights a nesplňuje parametry pro core web vitals? Dokážu popsat, kde jsou příčiny těchto chyb a navrhnout postup pro jejich odstranění.

Příklad: Zrychlil jsem blog Rozbité prasátko pod jednu sekundu.

Jdu po příčinách. Nasadím takové technologie, které jsou pro váš web vhodné, nebude to WP Rocket jen proto, že máte koupenou licenci (testy jsem zjistil, že může mít příliš vysokou režii a jsou mnohdy rychlejší pluginy). Někdy vám navrhnu věci, které se vám nebudou líbit, třeba vyměnit hosting – ale můj cíl je jasný, zrychlit vám web.