WordPress služby

Optimalizace WordPressu je postup, kterým dosáhnu zrychlení při načítání většiny stránek na webu a také v administraci. Rychle se budou načítat nejen výsledné stránky vaší prezentace, ale také samotná aplikace WordPress.

Někdo si možná myslí, že stačí správně nastavit cachovací plugin, já vím, díky mnoha letům zkušeností, že to nestačí. Proto nejprve zjišťuji příčiny, ty pojmenuji, navrhnu k nim odpovídající opravu nebo zlepšení a podle dohody je provedu. Výsledek otestuji.

Technický audit webu

Určitě máte na webu pluginy, u nichž si nejste jisti, proč tam jsou a co dělají. Nebo nechcete používat Gutenberg a máte na webu Elementor a nebo jiný builder.

Nebo máte pocit, že je váš web technicky zastaralý a přestává fungovat, jak by měl. Může mít aktivních třeba 70 nebo i více pluginů. To je typický příznak toho, že má web dlouhou historii, která brání jeho rozvoji.

Pomůžu vám. Nejprve začnu tím, že ověřím, zda jsou pluginy potřeba. Web podrobím analýze a řeknu vám, které součásti tam nemají co dělat, navrhnu náhrady za ty důležité, některé zaměním, jiné sjednotím, další části doprogramuji.

Výsledkem bude web, který používá pouze nutné pluginy, neobsahuje duplicitní komponenty a všechny jsou správně nastavené.

Příklad z praxe. Různé stránky jednoho e-shopu se načítaly osm a více sekund, v administraci i déle. Protože jde o B2B, zákazníci nakupují jen po přihlášení. Takže pohyb po shopu pro ně byla tragédie. Našel jsem a postupně odstranil všechny příčiny:

  • špatně napsaný filtrovací plugin na míru, který drtil databázi až 2000 dotazů na stránce,
  • špatně nastavené crontasky, které co hodinu vytěžovaly server,
  • chybějící cache na serveru a databázi,
  • 105 aktivních pluginů.

Zrychlení WordPressu

Otestovali jste si web např. nástrojem Google Pagespeed Insights a nesplňuje parametry pro core web vitals? Dokážu popsat, kde jsou příčiny těchto chyb a navrhnout postup pro jejich odstranění.

Příklad: Zrychlil jsem blog Rozbité prasátko pod jednu sekundu.

Jdu po příčinách. Nasadím takové technologie, které jsou pro váš web vhodné, nebude to WP Rocket jen proto, že máte koupenou licenci (testy jsem zjistil, že může mít příliš vysokou režii a jsou mnohdy rychlejší pluginy). Někdy vám navrhnu věci, které se vám nebudou líbit, třeba vyměnit hosting – ale můj cíl je jasný, zrychlit vám web.

Ochrana a zabezpečení webu

Obtěžuje vás spam v komentářích, vznikají vám na webu nevyžádané uživatelské účty, množí se vám data z formulářů, které vyplňují roboti? Každý typ formuláře vyžaduje jiný typ ochrany, protože jistě nechcete omezit řádné návštěvníky nějakým zbytečným hlavolamem.

Nejste si jistí, jestli váš web chráněný před různými útoky? Nebo máte aktivní plugin a chodí vám z něj různá varování, kterým úplně nerozumíte?

Zmapuji situaci, prověřím současná opatření a nastavím nové typy ochrany před útoky, které komplikují život nám všem. Nedá se vyhrát jednou pro vždy, ale dá se těm uličníkům vymyslet spousta komplikací. Ochranu je potřeba pravidelně kontrolovat.

Pravidelná správa webu

Se svým týmem se postarám o garantované aktualizace vašeho webu. Budete mít jistotu, že po aktualizaci bude fungovat všechno, jak má. Jsme zodpovědní správci webu, dokážeme ho trvale udržovat a rozvíjet. Tuto činnost neprovádím sám, ale řídím ji. Weby našich zákazníků rozvíjíme a pečujeme o ně. Jde o týmovou práci, která je procesně a projektově řízená a podložena smlouvou s garancemi. Bereme to dost vážně a profesionálně.

Reference klientů

Společnost WP-admin.cz převzala naše weby v WordPress od původního realizátora ve stavu, kdy byly velké problémy s rychlostí a celkovou funkčností webu. Dokázala weby zrychlit, odstranit chyby a problémy, které byly výsledkem zcela neuspokojivé práce původního realizátora. Podle zadání provedla úpravy, které bylo třeba v průběhu několika posledních let udělat. Zajistila napojení určitých částí na vnitrofiremní systémy.

Práci WP-admin.cz pro správu webu mohu jen doporučit. Vždy se velmi ochotně a aktivně postavili k řešení problémů, za které sami nemohli. WP-admin.cz je mimořádně spolehlivý dodavatel, který nám doslova „vytrhl trn z paty“.

Ing. Jaroslava Dlouhá, Brand manager VEKRA, https://www.vekra.cz

Rozhodně bych doporučila. Reakce na podněty a komunikace je skvělá (paní Baierovou chválím), moc oceňuji, že pokud jsem v prodlení s reakcí, přichází upozornění po telefonu, a práce se nezasekne se slovy :“vy jste neodpověděla, tak to není“.

Také oceňuji přístup k zákazníkovi ve smyslu, že on znát problematiku nemusí, protože od toho má WP-admin.cz.
Pokud něčemu nerozumím, dochází k vysvětlení, které chápu. Není to styl komunikace nachytat klienta, že něco neví, jak jsem se s tím u jiných firem setkala. Nepotřebuji vědět, proč to nejde, chci vědět, jaké jsou možná řešení. A to mi WP-admin přináší. Děkuji za spolupráci.

Eva Nohejlová, manažer marketingu a HR, https://www.jps.cz/

Programování pro WordPress, nebo máte na mysli něco jiného? 📲

Pokud máte jiné požadavky nebo nápady na spolupráci, napište mi, prosím, dotaz nebo poptávku. Dokážeme vám pomoct s mnoha úkoly:

  • programování pro WooCommerce,
  • migrace webů mezi hostingy,
  • vytvoření vícejazyčných webů,
  • správa a vylepšování mnoha webových prezentací,
  • agenturní spolupráce